• Kontakt:
    Tel.: +420731384304
    Email: info@laudon.cz
  • Můj profil
  • je prázdný
    za 0.00 Kč

První kniha cyklu Světelný kámen o osudech obyvatel tajemné vesnice ve starověkých Thébách, kde se vytvářela výzdoba hrobek faraonů.
Autor se tentokrát soustředil na tzv. Místo pravdy, vesnici v západních Thébách: tam žili a pracovali umělci a řemeslníci, kteří zdobili a budovali faraónské hrobky. V jejich práci jim pomáhá Světelný kámen, jehož tajuplná kouzelná moc láká thébského důstojníka Mehyho natolik, že se rozhodne kámen ukrást. V dynamickém ději plném intrik a překvapivých momentů autor představuje další hrdiny románu, mezi nimiž vyniká zejména mladý sochař Nefer Mlčenlivý, nositel prozíravosti, odvahy a tvůrčího ducha. Autor ve svém poutavém románu oživil svět starověkého Egypta na sklonku vlády Ramsese Velikého, svět mistrů, jejichž dílo nedozírné krásy obdivujeme dodnes, aniž se nám podařilo zcela rozluštit všechna tajemství do něj vložená.

 Specifikace
AutorChristian Jacq
Originální názevLa pierre de lumiére - Néfer le Silencieux
NakladatelstvíAlpress
EdiceKlokan
Vydání1.
Rok vydání2000
Počet stran320
VazbaVázaná s přebalem
StavVelmi dobrý
JazykČeština
PřekladatelDagmar Slavíkovská
 
Tato stránka používá soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat služby. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookies. Více informací naleznete zde.